SERVIS

opravy

Provádíme diagnostiku, opravy a preventivní servis u veškeré průmyslové elektroniky
od měřících a regulačních přístrojů až po výkonové měniče a motory.

Diagnostika

Nejdůležitější částí naší práce je správná diagnostika. Diagnostiku provádíme buďto přímo na stroji u zákazníka, nebo u nás na dílně. Před diagnostikou posoudíme rozsah poškození a odhadneme cenu opravy.

Opravy

Opravy provádíme výměnou vadných součástek a nikoli celých dílů, což výrazně snižuje náklady.
Tato metoda sice klade vyšší nároky na naše odborné znalosti, na druhou stranu nám však umožňuje opravovat širší spektrum zařízení, nehledě na výrobce, typ nebo období výroby. Zjednodušeně se dá říct, že uvnitř každého elektronického zařízení jsou nakonec podobné součástky. Navíc je možné takto opravovat i zastaralé a těžko dostupné díly, což je klíčové zvláště u starších strojů nebo u strojů z dovozu (Čína, Korea a podobně).

Některé díly máme i skladem a můžeme je tedy zapůjčit po dobu opravy. Kombinujeme tak rychlost výměny “kus za kus” s ekonomickou efektivitou opravy.

Pokud nedokážeme nějaký díl opravit, nebo je jeho oprava neekonomická, navrhneme zákazníkovi náhradu a zajistíme její odbornou instalaci včetně zprovoznění.

1. Opravy provádíme výměnnou součástek.
2. Nezáleží nám na výrobci ani typu stroje, ze kterého vadný díl pochází
3. Při opravě dochází k celkové kontrole dílu, což umožňuje odhalit i skryté a doposud neprojevené vady.
4. Klademe velký důraz na řádné otestování na dílně a následně i ve výrobě pod zátěží.
5. Na námi provedené opravy poskytujeme 6 měsíční záruku.
6. U některých dílů jsme schopni po dobu servisu zapůjčit náhradní.
7. Některé díly jsme schopni opravit přímo na místě u zákazníka.

Co opravujeme:

1. Napájecí zdroje: Siemens, Phoenix Contact, Puls Power…
2. PLC: Siemens, Moeller, Lazersafe (Trumpf)…
3. Frekvenční měniče: SEW, Lenze, Siemens…
4. Řídící moduly servopohonů: Siemens, Baumüller, B&R, S.B.C, Indramat…
5. Proporcionální hydraulické ventily: Bosch, Rexroth, Mannesmann, Moog…
6. Servomotory
7. Další: senzory, převodníky, měřící a regulační karty, průmyslové počítače…

Preventivní servis

Preventivní servis provádíme u zařízení, která jsou již dlouhou dobu v provozu a je potřeba zajistit i nadále jejich bezproblémový chod. Tímto opatřením dochází k prodloužení životnosti stroje a významnému ušetření nákladů vlivem havarijních odstávek. Preventivnm servisem lze také předejít zničení klíčových součástí stroje při případné havárii, což vzhledem k jejich cenám přináší nemalou úsporu nákladů.

Modernizace

Dle požadavků zákazníka a typu stroje jsme schopni navrhnout a doplnit stávající linky o nové moderní prvky nebo upravit stávající konstrukci s cílem zvýšit spolehlivost, přesnost, bezpečnost či uživatelský komfort.

Opravované díly

Vzhledem k tomu, že naše zákazníky tvoří firmy téměř ze všech oblastí průmyslu, setkali jsme se již se spoustou různých strojů a dílů od více než 500 výrobců. Při své práci se občas setkáváme i se situací, že zákazník má stroj funkční, ale nedokáže jej správně používat z důvodu ztráty dokumentace. V takovýchto případech dokážeme zpětně zjistit funkce stroje podle jeho zapojení.

e5 e6 e4 e3 e2 e1 7 8